Biuletyn - Wiosna 2017

icon

​Wymagania techniczne dla mikroinstalacji – co trzeba sprawdzić przed zakupem urządzeń

Liczne programy rządowe i unijne wspierające samodzielny zakup mikroinstalacji sprawiają, że temat małych źródeł wytwórczych staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród mieszkańców, jak i samorządów. By urządzenie właściwie spełniało swoją rolę, czyli produkowało energię i mogło być bez przeszkód podłączone do sieci energetycznej, musi spełniać odpowiednie normy i wymagania techniczne.

icon

​III edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”

19 kwietnia rozpoczyna się trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Przyjazny Energii”, który organizowany jest przez przy wsparciu firm: Energa - Operator, Enea Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Zgłoszenia będą przyjmowane do  15 września 2017 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

icon

Grant od ENERGA-OPERATOR za dobrą współpracę

W dwóch poprzednich edycjach konkursu "Samorząd przyjazny energii" czek na 15 tys. zł otrzymały gminy Rypin i Zalewo. W obu przypadkach pozytywne nastawienie władz lokalnych i mocne wsparcie już na etapie opracowania niezbędnych dokumentacji projektowych istotnie przyspieszyło i ułatwiło realizację zaplanowanych prac inwestycyjnych.

icon

Mapa z wyłączeniami dostępna dla zewnętrznych stron internetowych

ENERGA-OPERATOR uruchomiła na stronie WWW aktualizowaną w trybie online mapkę do sprawdzania informacji o bieżących i planowych wyłączeniach prądu. Spółka ulepszyła też system przyjmowania zgłoszeń awaryjnych i uruchomiła ogólnopolski numer zgłoszeniowy.

icon

3 sposoby zgłaszania awarii energetycznych

Formularz na www, sms o treści awaria i 3 numery telefoniczne to kanały, poprzez które mieszkańcy mogą zgłaszać awarie związane z brakiem dostaw prądu. Warto też spojrzeć na mapę wyłączeń, aktualizowaną na www.energa-operator.pl online, by sprawdzić, czy akurat w danej miejscowości nie są wykonywane prace planowe wymagające czasowego odłączenia zasilania lub jest już zarejestrowana awaria.

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie