Wersja do druku

Aktualności

11-02-2019

V edycja „Samorządu przyjaznego energii” – do wygrania do 15 tys. zł

Rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja konkursu „Samorząd przyjazny energii”, w którym zwycięskie gminy otrzymają granty finansowe w wysokości do 15 tys. zł.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, przy współudziale Energa-Operator. Inicjatywa skierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, reprezentowanych przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także do powiatów i podległych im jednostek.

W ramach tegorocznej edycji wyłonione i nagrodzone zostaną jednostki samorządu terytorialnego, które w 2018 roku podjęły działania wspierające:

  • niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej,
  • przeciwdziałanie powstawaniu smogu,
  • wymianę ogrzewania na elektryczne,
  • rozwój sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. 

Docenione zostaną również działania wspierające energetyków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych.

Zwycięskie gminy z terenu działania poszczególnych spółek energetycznych, otrzymają tytuł „Samorządu przyjaznego energii” oraz nagrodę finansową na dalsze inwestycje.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2019 r.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji odbędzie się w maju podczas wydarzenia branżowego.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy mogą Państwo znaleźć na stronie organizatora: http://www.konkurs.ptpiree.pl

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie