Wersja do druku

Aktualności

04-02-2019

Nowe Standardy Wymiany Informacji ENERGA-OPERATOR SA ze Sprzedawcami i POB

Uprzejmie informujemy, że od 5 maja 2019 r. w ENERGA-OPERATOR SA obowiązują nowe Standardy Wymiany Informacji ze Sprzedawcami i POB. Zmiana zawiera nowy szablon dokumentu DDG2 z danymi dobowo-godzinowymi, publikowanego na Portalu Informacji Pomiarowej. Szczegółowe informacje zawarto w opisie zmian.

Tekst jednolity dokumentu z uwzględnieniem zmian znajduje się w katalogu: Dokumenty i formularze -> Instrukcje i Standardy -> Standardy Wymiany Informacji EOP ze Sprzedawcami i POB.

Wykaz najważniejszych zmian oraz nowych funkcjonalności wprowadzonych w dokumencie: Standardy Wymiany Informacji ENERGA-OPERATOR SA ze Sprzedawcami i POB.

Uprzejmie informujemy, że od 5 maja 2019 roku rozpoczniemy publikowanie na Portalu Informacji Pomiarowej nowego dokumentu DDG2 z danymi dobowo-godzinowymi poszczególnych PPE. Jednocześnie od tego dnia zaprzestaniemy publikacji danych dobowo-godzinowych w dokumencie DDG.

Wszystkie kolejne dokumenty dot. m.in. korekt w trybach Rynku Bilansującego M+2, M+4, M+15 będą generowane wg nowego standardu DDG2. Dokument DDG2 w trybach korekt zostanie opublikowany również wtedy, gdy nie dojdzie do zmiany danych lub statusów danych opublikowanych wcześniej w dokumencie DDG dotyczącym tej samej doby.

Jednocześnie informujemy, że po wdrożeniu planowanej w II kwartale 2020 roku renumeracji PPE do standardu GS1 w dokumencie DDG2 nie będą występowały PPE z literą „W” na końcu numeru (kierunek oddanie do sieci Energa-Operator SA). Przykładowy dokument DDG2 z PPE dwukierunkowym znajduje się w przykładowych plikach XML.

Do dokumentu dołączono przykładowe pliki XML oraz plik XSD komunikatu DDG2 dla PPE z oddaniem, poborem i PPE dwukierunkowego dla doby 23, 24 i 25-godzinnej.

Do pobrania:

Standardy Wymiany informacji EOP ze Sprzedawcami i POB (obowiązujące od 5 maja 2019 r.)

Przykładowe pliki DDG2 - format xml

Przykładowe pliki DDG2 - format xsd

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie