Wersja do druku

Aktualności

22-10-2018

Energa-Operator szkoli strażaków

Oddział Energa-Operator w Gdańsku szkoli strażaków z PSP i OSP na temat prowadzenia akcji ratowniczych w pobliżu urządzeń energetycznych. Ekspertami są pracownicy Regionalnej Dyspozycji Mocy w Gdańsku, z którymi strażacy bezpośrednio mają kontakt podczas zagrożeń. Szkolenia odbywają się na poligonie w Bąkowie.

energa-operator szkoli stażakówAkcja zorganizowana została w ramach rozwoju współpracy służb energetycznych gdańskiego oddziału z służbami BHP i PPOŻ. Na szkolenia zostały zaproszone Komendy Państwowej Straży Pożarnej wraz z podległymi im Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z woj. pomorskiego. W sumie skorzysta z nich łącznie 250 strażaków. 

Szkolenie pozwoli poznać zagrożenia w sytuacji pojawienia się pożaru w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych lub ich bezpośredniej awarii, ale także w sytuacjach nietypowych, jak podtopienia czynnych obiektów energetycznych czy chociażby spektrum zagrożeń z sierpnia 2017r. podczas niespotykanych, jak dotąd skali awarii masowych. Umożliwi szybkie i precyzyjne rozpoznanie typu sieci, co przełoży się na sprawniejszą współpracę z energetykami. I co najważniejsze, przekazana wiedza może w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo strażaków w czasie ich pracy i ograniczyć sytuacje niebezpieczne dla osób postronnych i poszkodowanych.

Akcję szkoleniową rozplanowaliśmy na 10 spotkań. Spotkania prowadzimy od początku października na naszym poligonie w Bąkowie, by teorię zestawić z praktyką w bezpośrednim otoczeniu urządzeń elektroenergetycznych. Zależy nam na stworzeniu scenariuszy, schematów działania przy danym typie zagrożenia, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo ludzi, a przy okazji skrócić czas akcji służb ratunkowych – mówi Janusz Grala, kierownik Regionalnej Dyspozycji Mocy w Oddziale w Gdańsku.

energa-operator szkoli stażaków

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie