Wersja do druku

Aktualności

19-09-2018

Oświadczenie w sprawie Energa-Operator w Słupsku

W nawiązaniu do nieprawdziwych informacji ukazujących się od kilku dni w lokalnych mediach, pragniemy zdecydowanie podkreślić, że nikt z pracowników naszej Spółki nie straci zatrudniania w związku z planowaną restrukturyzacją. Z punktu widzenia pracownika nic się nie zmieni. Formalnie będzie jedynie zatrudniony przez innego pracodawcę.

Jednym z głównych założeń podjętych w 2017 roku działań konsolidacyjnych w spółce Energa- Operator SA było utrzymanie wszystkich etatów pracowniczych bez zmiany miejsca świadczenia pracy, w ramach nowej, zoptymalizowanej struktury organizacyjnej. Ten cel był dla nas priorytetem od początku zmian i to się nie zmieniło. Wyrejestrowanie spółki Energa-Operator Eksploatacja Słupsk Sp. z o. o. wiąże się przejęciem  pracowników do Oddziału Energa-Operatora. W miejsce Energa-Operator Eksploatacja powstaje Departament Prac na Sieci. Jednocześnie chcemy podkreślić, że w Słupsku ma siedzibę Centrala oraz Oddział Spółki Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne, która nadal się rozwija i gdzie planowane jest zatrudnianie kolejnych pracowników.
 
Zdajemy sobie sprawę, że proces konsolidacji może budzić niepokój wśród naszych pracowników, dlatego cyklicznie odbywają się spotkania zarówno z dyrekcją słupskiego Oddziału, jak i przedstawicielami Związków Zawodowych, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Kolejne takie spotkania odbędą się w najbliższych dniach.
 
Obecne Zarządy zarówno Energa SA,  jak i Energa-Operator SA zawsze biorą pod rozwagę wolę, jak i wszelkie uwagi i argumenty zgłaszane przez Stronę Społeczną oraz starały się w jak najlepszy sposób komunikować i uzasadniać podejmowane decyzje. Z uwagi na fakt, że w ostatnim czasie pojawiły się różne nowe wątpliwości, zapytania oraz postulaty związane z realizowanymi procesami konsolidacyjnymi, planujemy powołać zespół zadaniowy. Mamy nadzieję, że pozwoli to na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i wypracowanie najlepszych możliwych rozwiązań służących Grupie ENERGA SA, jej klientom oraz wszystkim pracownikom.  

Z poważaniem
Zarząd Energa-Operator SA

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie