Wersja do druku

Aktualności

04-06-2018

Nowe Standardy Wymiany Informacji ENERGA-OPERATOR SA ze Sprzedawcami i POB

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2018 r. w ENERGA-OPERATOR SA obowiązują nowe Standardy Wymiany Informacji ze Sprzedawcami i POB. Zmiany obejmują m.in. dostosowanie komunikacji do obsługi taryfy grzewczej G12as.

Tekst jednolity dokumentu z uwzględnieniem zmian znajduje się w katalogu: Dokumenty i formularze → Instrukcje i Standardy → Standardy Wymiany Informacji EOP ze Sprzedawcami i POB

Wykaz najważniejszych zmian oraz nowych funkcjonalności wprowadzonych w dokumencie: Standardy Wymiany Informacji ENERGA-OPERATOR SA ze Sprzedawcami i POB.

Planowana data wprowadzenia zmian: 1 września 2018 roku.

1. W komunikacie 7.16.2: Przyjęcie zgłoszenia zmiany parametrów umowy kompleksowej następuje usunięcie pola: Data zmiany parametrów.

2. W komunikacie 7.20.1: Dane rozliczeniowe na potrzeby Sprzedawcy dodano pole: a) Zużycie w okresie bazowym, b) Rozszerzono słownik w polu Przyczyna korekty o nowy powód korekty: KORBAZ = korekta zużycia w analogicznym okresie roku bazowego. Dodane pola dedykowane są na potrzeby rozliczenia Klientów z grupą taryfową G12as.

3. OSD uruchamia publikację na Portalu Sprzedawców nowego szablonu komunikatu 7.19.1 Dane pomiarowe na potrzeby Sprzedawcy. Komunikat jest dostosowany do obsługi Klientów z grupą taryfową G12as.

Dodatkowo na Portalu Sprzedawców OSD uruchamia publikację komunikatów pomiarowych dla innych grup taryfowych (dla większości Klientów w grupach taryfowych G, C1X). Komunikaty będą również dostępne za pomocą usługi B2B. Stopniowo zakres Klientów objętych publikacją komunikatów pomiarowych przez Portal Sprzedawców/B2B będzie rozszerzany.

Sprzedawców zainteresowanych korzystaniem z komunikatów pomiarowych publikowanych przez Portal Sprzedawców/B2B (innych niż G12as) prosimy o indywidualne uzgodnienia z OSD.

Podstawowym kanałem udostępniania komunikatów pomiarowych dla grup taryfowych innych niż G12as jest nadal Portal Informacji Pomiarowej.

Do pobrania:

Standardy Wymiany informacji EOP ze Sprzedawcami i POB (obowiązujące od 1 września 2018 r.)

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie