Wersja do druku

Aktualności

11-05-2018

Nowy standard kodów PPE

W ENERGA-OPERATOR SA trwają prace nad dostosowaniem systemów informatycznych do generacji kodów PPE w standardzie GS1. Zgodnie z ustaleniami, informacja o przejściu na nowy standard numeracji wraz z tabelą mapowań zostanie przekazana uczestnikom rynku min. 180 dni przed planowanym terminem.

Obecnie w systemach informatycznych ENERGA-OPERATOR SA funkcjonują 18-znakowe kody PPE o strukturze:

XXYYYYZZZZZZZZZZZZ,

gdzie:

XX – 2 znaki oznaczające kod kraju, obecnie używane są oznaczenia PL oraz 48

YYYY – 4 znaki oznaczające kod OSD

ZZZZZZZZZZZZ – 12 znaków stanowiących dopełnienie stosowane przez Energa-Operator SA.

Międzynarodowy standard GS1 również jest 18-znakowy, więc nie zmieni się długość kodu, a jedynie wartości i znaczenie poszczególnych cyfr.

Wdrażanie zmian w systemach EOP będzie etapowe i rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. W fazach przejściowych nie będzie to miało wpływu na komunikację Energa-Operator z Uczestnikami Rynku Energii. Planowany termin ostatecznego przejścia na nowe kody PPE w standardzie GS1 to I kwartał 2020 roku. Jest to, na dzień dzisiejszy, termin szacunkowy, który może jeszcze ulec zmianie. Informacja o faktycznej dacie zaprzestania korzystania z dotychczasowych kodów PPE będzie przekazana z minimum półrocznym wyprzedzeniem. Od tego czasu komunikacja z Uczestnikami Rynku będzie możliwa tylko wg nowych kodów. Na stronie internetowej EOP będzie umieszczona informacja o przyporządkowaniu staremu numerowi kodu PPE jego nowego odpowiednika w standardzie GS1.

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie