Wersja do druku

Aktualności

27-02-2018

Kolejne szkoły pod patronatem ENERGA-OPERATOR

Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, Zespół Szkół Nr 1 w Ciechanowie i Zespół Szkół Nr 1 w Mławie to kolejne szkoły średnie, które mogą w przyszłości stać się kuźnią kadry elektromonterskiej i inżynieryjno-technicznej dla ENERGA-OPERATOR.

Uruchomiony w 2012 roku projekt edukacyjny „Energ(i)a do Nauki” stworzony został z myślą promowania zawodu energetyka wśród młodych ludzi, a przy tym ułatwienia naboru kadr z potrzebnymi w ENERGA-OPERATOR kwalifikacjami. W tym czasie spółka podpisała 22 umowy współpracy, w tym z 18 szkołami zawodowymi i średnimi oraz 4 uczelniami wyższymi kształcącymi na kierunkach związanych z obszarem elektryki i energetyki. Co roku w Energa-Operator na praktyki i staże przyjmowanych jest około 100 uczniów i studentów. Każdy z nich trafia pod skrzydła Opiekuna Praktyk, który przez cały ten okres wspiera praktykanta merytorycznie i pomaga mu poznawać arkana pracy w firmie.

Dla uczniów szkół patronackich organizowane są wykłady eksperckie, wycieczki dydaktyczne, np. na tereny GPZ-ów, poligonu szkoleniowego czy centrów dyspozytorskich, a także wsparcie w doposażaniu pracowni warsztatowych, w których uczniowie szlifują swoje umiejętności praktyczne, np. w wykonywaniu pomiarów elektrycznych. Szkoły dostają na ten cel 50 tys. zł.

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie