Wersja do druku

Aktualności

31-01-2018

Granty pieniężne dla samorządów

ENERGA-OPERATOR, jako jeden ze współorganizatorów, po raz czwarty zaprasza miasta i gminy do wzięcia udziału w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii”. Na laureatów czekają granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł każdy. Zgłoszenia można składać do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które w 2017 roku zrealizowały projekty związane m.in. z bezpieczeństwem dostaw energii elektrycznej, przeciwdziałaniem powstawaniu smogu, wymianą ogrzewania na elektryczne, czy rozwojem sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docenione zostaną również działania wspierające energetyków w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikających z trudnych warunków atmosferycznych. Zwycięskie gminy – po jednej z terenu działania ENERGI–OPERATOR, Enei Operator, PGE Dystrybucja, innogy Stoen Operator, Tauron Dystrybucja i Polskich Sieci Elektroenergetycznych - otrzymają tytuł „Samorządu przyjaznego energii” oraz nagrodę finansową na inwestycje.

W poprzednich edycjach konkursu wyróżnionych zostało w ten sposób 17 gmin. W ubiegłym roku na najwyższe uznanie ENERGA-OPERATOR zasłużyła gmina Kurzętnik za pomoc i współpracę przy pozyskiwaniu dokumentów formalno-prawnych niezbędnych dla realizacji budowy elektroenergetycznej linii napowietrzno-kablowej SN-15kV, koniecznej dla poprawy niezawodności dostaw energii. Nagroda została wręczona 24 października w Ministerstwie Energii z udziałem najważniejszych osób w polskiej energetyce, w tym m.in. ministra energii i prezesa URE.

Do pobrania:

Regulamin konkursu (plik w formacie pdf)

Zgłoszenie (plik w formacie pdf)

Zgłoszenie (plik w formacie doc)

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie