Wersja do druku

Aktualności

03-11-2017

Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W ramach projektu „Energ(i)a do Nauki” ENERGA-OPERATOR objęła patronatem 11 szkół średnich, kształcących uczniów w zawodzie technik-elektryk.

W każdym semestrze najlepsi uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, otrzymują od spółki stypendium naukowe. W październiku odbyły się spotkania ze stypendystami w Kaliszu i Słupsku, kolejne zaplanowane są w listopadzie.

Projekt edukacyjny „Energ(i)a do Nauki” stworzony został z myślą promowania zawodu energetyka wśród młodych ludzi, a przy tym ułatwienia naboru kadr z potrzebnymi w ENERGA-OPERATOR kwalifikacjami. Do współpracy zostały wytypowane szkoły techniczne i uczelnie z terenu działania spółki, które posiadają w swojej ofercie profilowane klasy kształcące m.in. przyszłych techników elektryków, techników energetyków czy techników urządzeń.

Patronat ENERGA-OPERATOR obejmuje wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne. W ramach współpracy firma oferuje praktyki i staże, wykłady eksperckie, wycieczki dydaktyczne np. na poligon szkoleniowy czy laboratorium wysokich napięć, dla najlepszych fundowane są stypendia naukowe i otwierana jest szansa na późniejsze zatrudnienie, a placówka może dodatkowo ubiegać się o dofinansowanie wyposażenia pracowni warsztatowych. Szkoła natomiast, dzięki tworzeniu perspektyw zawodowych dla swoich absolwentów, umacnia swój wizerunek na rynku edukacyjnym.

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie