Wersja do druku

Aktualności

10-03-2017

Uczniowie z Działdowa pod patronatem ENERGA-OPERATOR

Do grona szkół objętych programem ENERGA-OPERATOR „Energ(i)a do nauki” dołączył kolejny Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie. W ramach podpisanej umowy spółka nie tylko umożliwi odbywanie wycieczek dydaktycznych i instruktażowych, ale także nagrodzi 10 najlepszych uczniów stypendiami oraz wesprze finansowo szkołę w doposażeniu pracowni warsztatowych.

Projekt edukacyjny „Energ(ia) do nauki” stworzony został z myślą promowania zawodu energetyka wśród młodych ludzi, a przy tym ułatwienia naboru kadr z potrzebnymi w ENERGA-OPERATOR kwalifikacjami. Spółka współpracuje w ten sposób z trzynastoma placówkami z terenu swojego działania.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie jest szkołą średnią z 50-letnią tradycją, która kształci młodzież zarówno w technikum, jak i zasadniczej szkole zawodowej. W trosce o wysoką jakość nauczania, placówka aktywnie zabiega o środki na rozwój pracowni dydaktyczno-warsztatowych, w których uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Od wielu lat – dla klas w zawodzie technik-elektryk i mechatronik – organizuje też egzamin SEP do 1kV.

Jesteśmy placówką, która chce i małymi krokami się rozwija, jednak dostępne środki, jak w wielu szkołach, są niewspółmierne do potrzeb. Dlatego poszukujemy dla naszych przyszłych elektryków ciekawych zawodowo firm, które mogłyby pokazać im nowe technologie w rzeczywistym środowisku pracy. Cieszę się, że na naszą prośbę odpowiedziała taka firma, jak Energa-Operator i przy jej pomocy będziemy budować kulturę pracy wśród naszych uczniów – powiedział Dariusz Chełmiński, dyrektor szkoły.

Dyrektor Generalny Oddziału w Płocku, pan Michał Magdziarz, podkreślił, że ENERGA-OPERATOR również ceni sobie współpracę zawodową ze szkołami i chętnie włącza się w projekty, w ramach których może dzielić się z uczniami swoim doświadczeniem zawodowym. Współpracę przy organizacji wycieczek dydaktycznych zadeklarował również Marcin Rajkowski, prezes zarządu spółki ENERGA-OPERATOR Eksploatacja Płock, która realizuje prace modernizacyjno-konserwacyjne obiektów energetycznych.

Powrót do listy

Aby zmienić, zaznacz obszar na mapie lub wybierz z listy

TWÓJ ODDZIAŁ -

Wyczyść lokalizację
zamknij
Gdańsk Kalisz Koszalin Olsztyn Płock Toruń
zamknij
Przeglądarka, z której korzystasz nie obsługuje strony, do której próbujesz uzyskać dostęp. Zalecamy zainstalowanie nowszej wersji, którą można bezpłatnie pobrać tutaj: windows.microsoft.com/pl-pl/internet-explorer/download-ie